❤ Zaloguj się  KontaktBlogJPK   Druczek®Druczek® PROWarsztatPodatkiWszystkie programyPobierzZamów
Split payment · Wszystko o JPK · Harmonogram · Jak wysyłać JPK? · Gwarancja JPK · Co to jest JPK? · Na co uważać? · Wymiana danych · e-Deklaracje · ZUS · zmiany 2018 · ✔ check-lista

Wymiana danych z księgową

Od 1 stycznia 2018 wszyscy podatnicy powinni mieć oprogramowanie pozwalające na generowanie plików JPK. Jest kilka możliwych scenariuszy w przypadku, gdy za część operacji księgowych odpowiedzialne jest Twoje biuro rachunkowe.

Ty masz DRUCZKA - księgowa TEŻ

To jest scenariusz zalecany. Możesz skorzystać z wielu metod wymiany danych z księgową.

Najprościej: przekazujesz swojej księgowej całą kopię zapasową, a ona odtwarza ją w tożsamości przeznaczonej dla Ciebie.

Licencje: Ty potrzebujesz zwykłej licencji na dowolny program, księgowa musi mieć licencję Podatki w odpowiednim zakresie (X8 dla 1 firmy, PRO dla 5 firm w wersji PRO, Ultimate bez limitu)
Kompletność danych: pełna.
Zakres danych: wszystko.
Minusy: Po wysłaniu danych do księgowej nie możesz wprowadzać samodzielnie już żadnych zmian.

Sprawdź check-listę

Możesz także skorzystać z wielu innych mechanizmów dostępnych w programie, na przykład EJ Plus aby wymieniać dane źródłowe albo JPK Plus, aby pracować na gotowych plikach JPK.

Ty masz DRUCZKA - księgowa NIE

Najprościej: wygeneruj gotowy plik JPK_FA i JPK_VAT ze swojej kopii Druczka. Program innej firmy, z którego korzysta Twoja księgowa, musi bezwzględnie umieć importować takie pliki.

Licencje: potrzebujesz podstawowej licencji Kopia Elektroniczna EJ JPK, a jeśli chcesz wymieniać gotowy plik JPK_VAT - także licencji Podatki.
Kompletność danych: zgodnie z plikiem JPK - tylko podsumowania.
Zakres danych: tylko informacje o sprzedaży i zakupach.

Możecie także skorzystać z wielu innych mechanizmów dostępnych w programie, na przykład EJ Plus aby wymieniać dane źródłowe albo JPK Plus, aby pracować na gotowych plikach JPK.

Czy jest sens korzystać z usług księgowej?

Czy Twoja księgowa bierze na siebie utworzenie pliku JPK_VAT, JPK_FA, JPK_MAG i JPK_KPIR. Zwłaszcza pliki JPK_FA są wyzwaniem, ponieważ do ich utworzenia księgowa musi mieć szczegółowe dane o wszystkich Twoich fakturach.

Czy Twoja księgowa jest Twoim przedstawicielem podatkowym i składa te pliki pod własnym nazwiskiem, tak jak dotychczas podpisywała deklaracje podatkowe? Jeśli to Ty podpisywałeś jakiegokolwiek deklaracje VAT-7 lub podobne, odpowiedzialność będzie po Twojej stronie.

Co będzie w razie kontroli?

Zadaj sobie to pytanie, zanim będzie za późno. Kto wygeneruje pliki JPK_FA i JPK_MAG? Czy w ogóle prowadzisz prawidłową gospodarkę magazynową, wystawiasz WZ i PZ? Czy wpływy na rachunek bankowy mają pokrycie w wystawianych fakturach? Czy faktury wystawiasz we właściwym terminie, czy w ogóle wystawiasz faktury zaliczkowe?

Sprawdź ze swoją księgową, czy wszystko robicie prawidłowo i czy wiecie, jak wymieniać dane księgowe. Wypełnij check-listę

Usługa EJ Plus

Nowa usługa Kopia Elektroniczna EJ Plus pozwala na swobodną wymianę danych ze wszystkich modułów w wybranych formatach, w szczególności XML zgodnym z JPK. Sprawdź szczegóły.

Usługa JPK Plus

Czy wiesz, że dostępne są już narzędzia do scalania, edycji i merytorycznej weryfikacji plików JPK? Nowa usługa JPK Plus zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Sprawdź szczegóły.

Split payment · Wszystko o JPK · Harmonogram · Jak wysyłać JPK? · Gwarancja JPK · Co to jest JPK? · Na co uważać? · Wymiana danych · e-Deklaracje · ZUS · zmiany 2018 · ✔ check-lista

© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2018
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2018 · Wszelkie prawa zastrzeżone.

 Programy   JPK 2018   Nowy ZUS 2018 
 Druczek   Druczek PRO   Podatki 
 Branżowe:   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Warsztat   Serwis   Majster   Hotel   Lokator   Rolnik   Gabinet 
 Wszystko o JPK   Split payment   e-Deklaracje   zmiany 2018 
 Pliki do pobrania   Archiwum   Pomoc techniczna   Blog   Twoja licencja   Subskrypcja 
 Regon Online   Kody pocztowe   Kursy walut   Nasi klienci 
 Pomoc techniczna   Abonament serwisowy   Kopia EJ JPK   Kopia EJ Plus 
 O firmie   Regulamin   Cennik   Warunki licencji   Napisz do nas!   Kontakt