❤ Zaloguj się  KontaktBlogJPK   Druczek®Druczek® PROWarsztatPodatkiWszystkie programyPobierzZamów

Ryczałt ewidencjonowany od stycznia 2018

PIT-28 i PIT-28A Od stycznia 2018 bezwzględnie od przedsiębiorcy wymagane jest składanie deklaracji podatkowych w formie elektronicznej. Nie będzie technicznej możliwości wygenerowania z Druczka elektronicznego PIT-28 i PIT-28A.

Jak mam przygotować deklarację? W celu złożenia deklaracji proszę postępować zgodnie z instrukcją. Dane do wpisania będą wyświetlone w module Ryczałt.

Czy moduł RYCZAŁT będzie usunięty? Moduł Ryczałt nie będzie usunięty, gwarantując dostęp do archiwalnych danych. Będzie także można wprowadzać nowe wpisy. Możliwość ta zostanie zachowana przynajmniej do czerwca 2018.

Jeśli NIE jesteś płatnikiem VAT możesz nadal wprowadzać wpisy do modułu Ryczałt ręcznie lub automatycznie. Pamiętaj jednak, że moduł Magazyn w celu zachowania zgodności z innymi funkcjami prowadzony będzie wyłącznie w cenach netto.

Jeśli JESTEŚ płatnikiem VAT i zamierzasz korzystać z ryczałtu, musisz częściowo wykonywać podwójne księgowanie: Ryczałt w Druczku, VAT w programie Podatki JPK.

Czy warto przejść na KPIR? Z uwagi na konstrukcję JPK_VAT, rozważ przejście na podatkową książkę przychodów i rozchodów – wygenerowania prawidłowego zestawu JPK_VAT, JPK_MAG, JPK_FA może być uciążliwe w przypadku płatnika VAT rozliczającego się ryczałtem.

MAGAZYN Pamiętaj, że nawet korzystając z ryczałtu obowiązuje Cię prowadzenie pełnego magazynu! Wśród struktur wymaganych od lipca 2018 jest JPK_MAG.

JPK_EWP Od lipca 2018 wymagane będzie generowanie pliku JPK_EWP. Na dziś nie ma jeszcze informacji, czy będziemy oferować taką funkcjonalność. Prosimy zgłaszać zainteresowanie taką funkcją w naszym BOK.

Więcej informacji na ten temat dostępne będzie w I kwartale 2018 roku, po wprowadzeniu zapowiadanych zmian podatkowych.

.

© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2018
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2018 · Wszelkie prawa zastrzeżone.

 Programy   JPK 2018   Nowy ZUS 2018 
 Druczek   Druczek PRO   Podatki 
 Branżowe:   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Warsztat   Serwis   Majster   Hotel   Lokator   Rolnik   Gabinet 
 Wszystko o JPK   Split payment   e-Deklaracje   zmiany 2018 
 Pliki do pobrania   Archiwum   Pomoc techniczna   Blog   Twoja licencja   Subskrypcja 
 Regon Online   Kody pocztowe   Kursy walut   Nasi klienci 
 Pomoc techniczna   Abonament serwisowy   Kopia EJ JPK   Kopia EJ Plus 
 O firmie   Regulamin   Cennik   Warunki licencji   Napisz do nas!   Kontakt