Baza WiedzyFakturowanieE-FAKTURY → E-faktury zakupowe i kosztowe

E-faktury zakupowe i kosztowe

Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze?

Rok 2022 to prawdopodobnie ostatni rok, w którym otrzymają Państwo od kontrahenta tradycyjną fakturę VAT. W roku 2023 przy zakupie towaru nie otrzymają Państwo ani papierowej faktury, ani nawet faktury w PDF.

➜Być może kontrahenci dołączać będą wizualizację e-faktury w formacie PDF albo w formie wydruku, ale to nie będzie prawidłowa e-faktura nadająca się do księgowania. Być może otrzymają Państwo łącze do e-faktury w KSEF, ale to także nie będzie prawidłowa e-faktura.

E-faktury wystawione dla Państwa przez innych kontrahentów będą widoczne w KSEF i zostaną pobrane przez program automatycznie.

E-faktury pobierane od Państwa dostawców będą mogły być obsługiwane wyłącznie automatycznie. Takiej faktury nie będzie można wprowadzić ręcznie. Wraz z wystawianiem pojawi się automatyczne pobieranie e-faktury z KSEF w module Zakupy oraz w nowym module Koszty.

Należy upoważnić swojego księgowego do pobierania dotyczących Państwa e-faktur w jego oprogramowaniu. Księgowe korzystające z Druczka® również będą mogły pobierać dane swoich klientów. Prawidłowe zaksięgowanie e-faktury możliwe będzie wyłącznie po pobraniu e-faktury z KSEF.

➜Na razie e-faktura może być wystawiona tylko za zgodą nabywcy. Proszę nie zgadzać się na otrzymywanie e-faktury od Państwa dostawców do czasu, aż będą Państwo na to gotowi.


Te funkcje zawarte są w pakiecie Fakturowanie. Ten pakiet jest dostępny w standardzie w 15 programach.
» zobacz więcej

Co trzeba wiedzieć o e-fakturze

Co trzeba wiedzieć o e-fakturze Czym różnią się e-faktury od tradycyjnych faktur? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze? » zobacz

E-faktury sprzedażowe

E-faktury sprzedażowe Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze? » zobacz

Jesteśmy po to, aby pomóc

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 8 do 18
E-faktury zakupowe i kosztowe: Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze? - Baza Wiedzy
Rok 2022 to prawdopodobnie ostatni rok, w którym otrzymają Państwo od kontrahenta tradycyjną fakturę VAT. W roku 2023 przy zakupie towaru nie otrzymają Państwo ani papierowej faktury, ani nawet faktury w PDF. Dowiedz się więcej!