Baza WiedzyZaliczki, oferty i zamówieniaZAMÓWIENIA → Hybrydowe menu modułu Zamówienia

Hybrydowe menu modułu Zamówienia

Jak działa menu hybrydowe? Jak wystawić fakturę do pro-formy, zamówienie do oferty albo pro-formę do zamówienia?

Moduł Zamówienia jest modułem hybrydowym. Współistnieją tam ze sobą zamówienia, oferty i pro-formy. Wszystkie te obiekty łączy fakt, że nie są fakturą - ale łatwo mogą się nią stać.

Zależnie od rodzaju zaznaczonego dokumentu, dostępne są różne schematy pracy. Na przykład do zamówienia:

Do zamówienia możesz wystawić fakturę sprzedażową (jeśli klient się decyduje i od razu wykonujesz sprzedaż), fakturę zaliczkową (jeśli klient wpłacił część należności, a realizacja jeszcze potrwa) albo pro-formę (jeśli zrealizujesz zamówienie dopiero, gdy klient wpłaci należność). Możesz oczywiście też wystawić po prostu nowe zamówienie.

Podobnie do pro-formy:

Do pro-formy możesz wystawić fakturę sprzedażową (jeśli klient ją opłacił) albo zamówienie (jeśli przyjmujesz zamówienie po opłaceniu pro-formy; pamiętaj wtedy o wystawieniu faktury zaliczkowej do zamówienia). Możesz też wystawić nową pro-formę.

Z kolei do oferty:

Do oferty możesz wystawić pro-formę (jeśli oczekujesz przedpłaty jako dowodu przyjęcia oferty) albo zamówienie (jeśli oferta została zaakceptowana). Możesz także rzecz jasna wystawić nową ofertę.

Ocje ułożone są alfabetycznie. Aby skorzystać z którejś z tych opcji, zaznacz ją i kliknij dwukrotnie.


Te funkcje zawarte są w pakiecie Zamówienia. Ten pakiet jest dostępny w standardzie w 6 programach.
» zobacz więcej

Schemat obsługi zamówień

Schemat obsługi zamówień Jak prawidłowo obsługiwać zamówienia? Jak wygląda schemat obsługi oferty, zamówienia, pro-formy? » zobacz

Jesteśmy po to, aby pomóc

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 8 do 18
Hybrydowe menu modułu Zamówienia: Jak działa menu hybrydowe? Jak wystawić fakturę do pro-formy, zamówienie do oferty albo pro-formę do zamówienia? - Baza Wiedzy
Moduł Zamówienia jest modułem hybrydowym. Współistnieją tam ze sobą zamówienia, oferty i pro-formy. Wszystkie te obiekty łączy fakt, że nie są fakturą - ale łatwo mogą się nią stać. Dowiedz się więcej!