Programy i aplikacje → FAKTUROWANIE, MAŁA FIRMA Druczek 365

Druczek

Opis aplikacji Pakiety Referencje Zamów! Pobierz    

Baza WiedzyPraca z dokumentami NUMEROWANIE → Ustawienie formatu numerowania

Ustawienie formatu numerowania

Jak ustawić własny format numerowania?

Dokumenty wystawiane w programie numerowane są automatycznie. Numer składa się z prefiksu, numeru właściwego oraz wzorca sufiksu. Na podstawie tych danych przygotowywany jest numer konkretnego dokumentu. Numer dla nowego dokumentu jest o jeden wyższy, niż ostatnio zarejestrowany numer w danej puli.

Aby ustawić własny format numerowania danego rodzaju dokumentów, uruchom moduł Numerowanie.

Wybierz numerację, którą chcesz zmienić. Naciśnij przycisk Zmień. Wyświetlone zostaną aktualne ustawienia:

Ustaw prefiks i sufiks zgodnie z Twoimi potrzebami. » zobacz jak

Numeracja jest zawsze zerowana przy zmianie sufiksu. Pierwszy dokument zawsze będzie miał numer 1. Aby rozpocząć od innego numeru, pierwszy dokument w danej serii musisz numerować ręcznie. » zobacz jak

Możesz od razu sprawdzić efekty zmian. Naciśnij przycisk Jaki będzie kolejny numer? Zobaczysz komunikat podobny do tego:

Możesz dokładniej zweryfikować, skąd bierze się kolejny numer. Przejdź na zakładkę Ostatnie dokumenty. Zobaczysz tam dokumenty istniejące w bazie danych, pasujące do wybranego formatu numerowania:

Format numerowania niezgodny z wymaganiami nie zostanie zaakceptowany. Program poinformuje Cię o tym stosownym komunikatem. » zobacz jak

Naciśnij Gotowe, aby zapisać zmiany.

Zobacz także

Format numerowania Jak działa format numerowania dokumentów? Co to jest prefiks i wzorzec sufiksu?
Rozpoczęcie numerowania w trakcie Czy można rozpocząć numerowanie od innego numeru, niż 1? Jak przejąć numerowanie dokumentów w trakcie?
Weryfikacja formatu numerowania Dlaczego nie mogę ustawić żądanego formatu numerowania? Co oznaczają komunikaty o błędach?